علت مصرف زیاد بنزین

علت مصرف زیاد بنزین
علت مصرف زیاد بنزین

محصول میکس PETROTEX با حجم 300میلی لیتر- محصول دو منظوره اکتان بوستر+ انژکتور شور
این محصول میکس، با نسبت مشخص در باک خودرو ریخته می شود و پس از ترکیب با بنزین باعث افزایش کیفیت سوخت می شود. پس از استفاده از این محصول شاهد افزایش عدد اکتان، کاهش مصرف بنزین، شستشوی آنی مسیر سوخت و افزایش توان موتور خواهیم بود.

مقدمه

با عرض سلام وخسته نباشید خدمت بازدید کنندگان محترم سایت پتروتکس آیا مصرف زیاد سوخت باعث هدر رفتن بودجه شما می شود؟ وقت آن است که نگاهی به آنچه می تواند بر مصرف بهینه سوخت شما تاثیر بگذارد ، بیاندازید. مصرف زیاد بنزین نشانه ای است که وسیله نقلیه شما کارآیی پایینی دارد و شما باید محل مشکل را مشخص کنید. متأسفانه ، یافتن منشا مسئله همیشه آسان نیست زیرا عوامل زیادی می توانند در این امر نقش داشته باشند.
(گروه مطلب نویس هولدینگ اروندشیمی)

علل مصرف زیاد بنزین

تحمل وزن اضافی

یکی از دلایل ساده مصرف زیاد سوخت این است که خودرو باری بیش از حد سنگین حمل می کند ، چه وسایل زیادی در صندوق عقب داشته باشد ، مملو از افراد باشد ، یک باربند را حمل کند یا یک تریلر را بکشد.
هرچه وزن بیشتری توسط وسیله نقلیه حمل شود ، خودرو شما تقاضای بیشتری برای مصرف سوخت می کند تا نیرو مورد نیاز را تامیین کند. در مورد باربند ، شما همچنین یک کشش باد اضافی برای مقابله با آن خواهید داشت که بر سرعت شما نیز تأثیر می گذارد.
هر زمان که به قدرت بیشتری احتیاج داشته باشید ، موتور برای تحقق آن نیاز به سوخت بیشتر دارد. بنابراین ، در آخر مجبورید بیشتر اوقات باک بنزین خود را پر کنید.
به خاطر داشته باشید که وزن اضافی که منجر به مسافت پیموده شده کمتر می شود ، اغلب متناسب با توان تولیدی یک خودرو است. به عنوان مثال ، 100 پوند اضافی در یک کامیون چیز بزرگی نخواهد بود اما این وزن اضافی تأثیر زیادی در سرعت ماشین هوشمند شما خواهد داشت .

تحمل وزن اضافی
تحمل وزن اضافی

شمع های خراب

وقتی شمع ها فرسوده می شوند ، با موتور خود جدل بیشتری خواهید داشت زیرا که مصرف سوخت بیشتری خواهد داشت. شما باید مطمئن باشید که از شمع هایی با بهترین کیفیت استفاده می کنید. شمع های ایریدیوم و شمع های پلاتین دو نوع ترجیحی هستند.

شمع های خراب
شمع های خراب

فیلتر هوای کثیف

دلایل زیادی برای داشتن فیلتر هوای پاک وجود دارد ، اما یک دلیل مهم این است که از مصرف سوخت مناسب برخوردار باشید. اگر فیلتر هوای شما مسدود یا کثیف است ، هوای کمتری به محفظه احتراق راه پیدا می کند و باعث می شود موتور برای تأمین نیازهای راننده آسیب ببیند. بنابراین ، به یاد داشته باشید که فیلتر هوا را در فاصله زمانی توصیه شده توسط سازنده خودرو تغییر دهید. دفترچه راهنمای وسیله نقلیه شما دارای این اطلاعات است.

فیلتر هوای کثیف
فیلتر هوای کثیف

فشار باد لاستیک

لاستیک های وسیله نقلیه شما باید به میزان مناسب باد شوند ، معمولاً بین 32 PSI و 34 PSI در اکثر وسایل نقلیه موجود در آنجا وجود دارد. فشار سنج تایر پیشنهاد ما به شما است.
اگر در حال رانندگی با وسیله نقلیه ای هستید که فشار لاستیک آن روی یکی یا همه لاستیک ها کم است ، این باعث فرسایش و مقاومت بیشتر آن تایرها می شود. این باعث می شود موتور برای جبران مقاومت اضافی بیشتر کار کند ، این بدان معناست که برای تأمین انرژی موتور نیاز به سوخت بیشتری است.

فشار باد لاستیک
فشار باد لاستیک

حسگر اکسیژن خراب

موتور شما دارای سنسورهای اکسیژن است که مخلوط هوا و سوخت را در محفظه احتراق داخلی کنترل می کنند. بر اساس آنچه حس می کنند ، به ماژول کنترل پیشرانه می گویند تا مقدار صحیح سوخت را اضافه کند. اما اگر سنسور اکسیژن معیوب باشد ، حتی اگر موتور به آن نیازی نداشته باشد ، ممکن است سیستم به طور خودکار سوخت بیشتری اضافه کند.

حسگر اکسیژن خراب
حسگر اکسیژن خراب

روغن موتور قدیمی

شمع های شما نه تنها باید از فرم خوبی برخوردار باشند ، بلکه باید اطمینان حاصل کنید که روغن را مرتبا تعویض کرده و فیلتر روغن را نیز تعویض می کنید. با گذشت زمان روغن موتور ضخیم تر می شود و دارای خصوصیات جریان متفاوتی است. به همین دلیل ، مقاومت بیشتری در اجزای موتور شما وجود دارد. این امر منجر به مصرف سوخت بیشتر برای حرکت یک وسیله نقلیه می شود.

روغن موتور قدیمی
روغن موتور قدیمی

تغییر دنده نامناسب

این وضعیت به خصوص در سیستم انتقال قدرت دستی صدق می کند اما در اتوماتیک با حالت های ورزشی نیز صدق می کند. دنده ها را خیلی زود یا دیر عوض نکنید. اگر می خواهید در دور پایین موتور از سرعت بالایی استفاده کنید ، موتور باید بیشتر کار کند تا شتاب بگیرد.
متناوباً ، اگر از قدرت اضافی بهره مند می شوید ، به طور مداوم اجازه می دهید موتور شما در محدوده دور بالای RPM کار کند ، به یاد داشته باشید که شما در حال استفاده از سوخت بسیار بیشتری نیز هستید.

تغییر دنده نامناسب
تغییر دنده نامناسب

رانندگی خیلی سریع

باور کنید یا نه ، تفاوت بین 80 MPH و 70 MPH می تواند به معنای مصرف 25٪ سوخت بیشتر باشد. دو عامل مهم در این امر مقاومت در برابر باد و نسبت دنده است. به همین دلیل همیشه بهتر است فقط سرعت مجاز را کنترل کنید یا تا حد ممکن به آن نزدیک باشید. در غیر این صورت ، شما بیش از میزان مورد نیاز سوخت مصرف خواهید کرد.
علاوه بر این ، هر وقت چراغ سبز شد ، سریع شتاب نگیرید. شتاب آرام باعث صرفه جویی در مصرف سوخت شما می شود.

رانندگی خیلی سریع
رانندگی خیلی سریع

تهویه مطبوع

هنگام استفاده از کولر ، تقاضای بیشتری برای موتور ایجاد می شود. در نتیجه ، برای تأمین این تقاضا باید سوخت بیشتری بسوزاند. در صورت امکان از تهویه استاندارد دمنده استفاده کنید یا هنگام رانندگی با سرعت کم مانند خیابان های معمولی شهر ، پنجره های خود را باز کنید.
به خاطر داشته باشید که رانندگی با پنجره های باز نیز باعث مصرف سوخت بیشتر می شود زیرا دهانه ها باعث ایجاد اثر کشیدن می شوند که سرعت خودرو را کند می کند. این امر خصوصاً در سرعتهای بالاتر مانند بزرگراه بیشتر صدق می کند. در آن صورت ، استفاده از AC گزینه بهتری است.

تهویه مطبوع
تهویه مطبوع

مهم ترین علت مصرف زیاد بنزین

یکی از مهم ترین علت های مصرف زیاد بنزین استفاده از بنزین با کیفیت پایین و عدد اکتان پایین است که علاوه بر آسیب رساندن به موتور و سیستم سوخت رسانی ، به دلیل تاثیر منفی بر احتراق موتور باعث مصرف زیاد بنزین و آلودگی هوا می شود.
از آنجایی که متاسفانه کشور ما جز کشور هایی است که از بنزین با کیفیت پایین استفاده می کند ، این مسئله تاثیر منفی بسیاری بر خودرو های ما گذاشته است ؛ پیشنهاد ما استفاده از مکمل ها و اکتان افزا های پتروتکس است. در همین راستا حتما از صفحه محصولات ما بازدید بفرمایید تا با محصولات ما آشنا شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره و فروش در واتساپ