بلاگ

اتوبوس های زردرنگ معروف را برق گرفت!!

 

 

اتوبوس‌های زرد رنگ معروف مدارس آمریکا کم کم برقی می‌شوند. اما به لطف لایحه زیرساختی 1.2 تریلیون دلاری دو حزبی که در 10 اوت 2021 توسط سنای ایالات متحده تصویب شد، موارد بیشتری به آن متصل خواهند شد.

در حالی که این لایحه هنوز توسط مجلس تصویب نشده است، بسیاری از جامعه حمل و نقل پایدار در حال حاضر در مورد اینکه این لایحه برای امکان برق رسانی بیشتر ناوگان 480000 اتوبوس مدرسه ای ایالات متحده چه معنایی دارد و اینکه چگونه می تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند هیجان زده هستند. و کیفیت هوا را بهبود بخشد.

از 1.2 تریلیون دلار صورتحساب زیرساختی، 2.5 میلیارد دلار برای اتوبوس های بدون آلایندگی در نظر گرفته شده است – که برای تقریبا 11000 اتوبوس برقی کافی است – و 2.5 میلیارد دلار دیگر برای اتوبوس های “کم آلاینده”. سوخت اتوبوس های کم آلاینده می تواند با گاز طبیعی یا پروپان تامین شود.

اگرچه ممکن است این پول زیاد به نظر برسد، اما به طور قابل توجهی کمتر از چیزی است که رئیس جمهور جو بایدن در ابتدا در ماه مارس سال جاری پیشنهاد کرد، یعنی مبلغی 174 میلیارد دلاری برای تقویت بازار خودروهای الکتریکی شامل 96000 اتوبوس مدرسه به جای 11000 اتوبوس. این صورتحساب اکنون کفایت میکند.

 

 

چرا اتوبوس مدرسه؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود اتوبوس های مدرسه برقی شوند. اولاً، اکثر اتوبوس‌های برقی جدید با یک بار شارژ، بردی تا 120 مایل (193 کیلومتر) دارند که برای یک مسیر متوسط ​​اتوبوس مدرسه کافی است.

دوم، برخی از سیستم های شارژ، مانند شارژر سریع 120 کیلوواتی DC جدید Bluebird، می توانند اتوبوس را تنها در 90 دقیقه شارژ کنند. بعلاوه، اتوبوس های برقی نیز نسبت به همتایان دیزلی خود به تعمیر و نگهداری بسیار کمتری نیاز دارند.

اتوبوس های مدرسه در حال حاضر حدود 80 درصد از اتوبوس های موجود در جاده ها در ایالات متحده را تشکیل می دهند و 95 درصد از اتوبوس هایی که با سوخت دیزل پر آلاینده حرکت می کنند. در حال حاضر کمتر از 1 درصد برق هستند. (به انضمام، کل ناوگان حمل و نقل ایالات متحده حدود 70000 اتوبوس حمل و نقل عمومی دارد که کمتر از 15 درصد از کل تعداد 480000 اتوبوس مدرسه است.)

لورن جاستیس، مدیر توسعه مرکز حمل و نقل و محیط زیست می گوید: «حمل و نقل بزرگترین عامل انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده است. بخش متوسط ​​و سنگین بیش از 25 درصد از این آلاینده ها را تولید می کند، علیرغم اینکه کمتر از 5 درصد از وسایل نقلیه در جاده ها را شامل می شود.

نکته ی قابل توجه این است که اگر کل ناوگان اتوبوس های مدرسه برقی شود، انتشار گازهای گلخانه ای از همه اتوبوس ها در ایالات متحده حدود 50 درصد کاهش می یابد.

 

 

در کنار موضوع افزودن گازهای گلخانه ای به جو، افزایش گرمایش زمین و خطرات مرتبط با آن، این انتشارات برای 20 میلیون دانش آموزی که با اتوبوس به مدرسه می روند نیز مضر است. این اتوبوس‌ها نه تنها در محله‌هایی که از آن عبور می‌کنند انتشار می‌دهند،

بلکه آلودگی داخل اتوبوس در واقع می‌تواند تا ۱۲ برابر بیشتر از سطح محیط باشد.علاوه بر این، این یک موضوع حقوق صاحبان سهام است. به گفته مؤسسه منابع جهانی، دانش‌آموزان جوامع کم‌درآمد به ویژه در معرض این آلودگی سمی هستند.

طبق نظر سایت WRI:

60درصد از دانش آموزان خانواده های کم درآمد با اتوبوس به مدرسه می روند، در حالی که 45 درصد از دانش آموزان خانواده های با درآمد بالاتر. علاوه بر این، جوامع رنگین پوست به احتمال زیاد از آلودگی هوا ناشی از وسایل نقلیه به دلیل وام‌های نژادپرستانه تاریخی، ترانزیت، مسکن و سیاست‌های منطقه‌بندی که جوامع سیاه‌پوست و قهوه‌ای را نزدیک‌تر به بزرگراه‌ها و سایر منابع آلودگی متمرکز می‌کند، بیشترآسیب می‌بینند.

همچنین تغییر اتوبوس‌های مدرسه‌ای با موتورهای دیزلی به برقی می‌تواند از انتشار میانگین ۵.۳ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای در سال و بیش از ۷۰۰ هزار پوند [۳۱۷،۵۱۴ کیلوگرم] آلاینده با معیار EPA که در نزدیکی کودکان منتشر می‌شود، جلوگیری کند.

 

آیا می توان آن را انجام داد؟

وکلا معتقدند که می تواند باشد، اما آنها می گویند که باید پول بیشتری به این موضوع اختصاص داده شود و لایحه زیرساخت قطعا به تنهایی کافی نیست. و این فقط پول نیست. همچنین باید برنامه‌هایی برای کمک به مناطق مدرسه در انتقال اتوبوس‌های برقی وجود داشته باشد.عدالت می گوید: «بخش مهمی که هر طرح موفقی باید شامل شود، راهی برای مناطق مدرسه ای برای دریافت کمک های فنی است.

در حالی که بیشتر اتوبوس های مدرسه هنوز با موتور دیزلی کار می کنند، برخی از مناطق اتوبوس های برقی را به ناوگان خود اضافه کرده اند. به عنوان مثال، در مریلند، مدارس دولتی شهرستان مونتگومری قصد دارند تا 326 اتوبوس برقی مدرسه را طی چهار سال آینده دریافت کنند.

این بزرگترین تعهدی است که هر منطقه مدرسه ای تا به امروز انجام داده است.با این حال، همانطور که قبلا ذکر شد، نابرابری در سیستم وجود دارد، و این به همان اندازه درست است که در کدام مناطق اتوبوس‌های مدرسه برقی بیشتری دریافت می‌کنند. در حال حاضر، بیشترین سهم – 36 درصد – از مناطق مدارس با حداقل یک اتوبوس مدرسه برقی در مناطق حومه شهر است که تمایل به ثروتمندتر بودن دارند.

علاوه بر این، دو سوم تمام اتوبوس‌های برقی متعهد آینده در مناطق حومه شهر، تنها یک چهارم در شهرها، و 7 درصد و 6 درصد به ترتیب در شهرها و مناطق روستایی هستند. در کنار لایحه زیرساخت، برنامه ها و ابتکارات سیاسی متعدد دیگری برای برقی کردن اتوبوس های مدارس کشور وجود دارد.

در فوریه سال جاری، قانون اتوبوس مدرسه تمیز مجدداً در سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده معرفی شد. این قانون یک “برنامه کمک هزینه اتوبوس مدرسه برقی” را برای اعطای کمک های مالی برای جایگزینی اتوبوس های مدرسه فعلی با اتوبوس های برقی ایجاد می کند. با این حال، از هم اکنون، این لایحه در کمیته فرعی متوقف شده است.

برنامه دیگری که برجسته شده است «برنامه وسایل نقلیه کم یا بدون آلایندگی» سازمان حمل و نقل فدرال است که تقریباً 182 میلیون دلار بودجه برای اتوبوس های کم آلاینده و بدون آلایندگی و تسهیلاتی که از آنها پشتیبانی می کند اختصاص می دهد.

هدف آن حمایت از لایحه زیرساخت برای کاهش 50 درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا پایان دهه است.در حالی که حامیان حمل و نقل پاک خوشحال هستند که لایحه زیرساخت به این مشکل رسیدگی می کند، آنها می دانند که هنوز راه درازی برای برق رسانی به اتوبوس های مدرسه در ایالات متحده وجود دارد.

 

تیم پتروتکس امیدوار است از این مقاله لذت برده باشید.

 

One thought on “اتوبوس های زردرنگ معروف را برق گرفت!!

  1. شاهرخ حامدی فر گفت:

    خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *