مکمل سوخت

مکمل ‌های سوخت از جمله محصولاتی هستند که تبلیغات زیادی در مورد آن‌ها انجام می‌شود در این مقاله ما میخواهیم به انواع مکمل های سوخت بپردازیم از رایج ترین مکمل های سوخت می شود به دیزلی (گازوییل)، گازی و بنزینی اشاره کرد

مکمل سوخت دیزلی (گازوییل)

سوخت CNG و LPG
سوخت CNG و LPG

با توجه به اینکه در ایران عامل اصلی خرابی های پمپ های دیزل سوخت بی کیفیت است بهتر است از محصولات مکمل دیزلی استفاده شود.مزایای استفاده شده از مواد افزودنی سوخت بسیار متنوع هستند با انتخاب افزودنی مناسب ، شما مطمئن خواهید بود که سوخت دیزل شما در بهینه ترین حالت خود در موتور میسوزد . همچنین باعث میشود پیستون با قدرت بیشتری از قبل ضربه وارد میکند.

مکمل سوخت گازی

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

گاز طبیعی (CNG) یا گاز مایع (LPG) یکی از رایج ترین و مقرون به صرفه ترین جایگزین ها برای بنزین است که گاز های آلاینده بسیار کمتری تولید کرده و برای محیط زیست سالم تر است. اما همواره مشکلات ناشی از شتاب گرفتن خودرو و آسیب رسیدن به موتور در کمین رانندگان بوده و لذت استفاده از این سوخت را برای آنان به کابوس تبدیل کرده است. کارایی اصلی این مکمل ها، محافظت از سوپاپ ها و روان سازی سر سیلندر است. اما این محصول در اصل سیستم سوخت را کاملا تمیز کرده، احتراق سوخت را بهبود بخشیده و عملکرد موتور را ارتقا می دهد. این محصول از طریق باک بنزین وارد سیستم سوخت شده و با انجام پروسه های مربوطه، عملکرد خودرو را به میزان محسوسی ارتقا می بخشد.مکمل سوخت چیست؟

همانطور که در مقالات قبل نیز توضیحات کاملی دادیم، مکمل سوخت خودرو یک محلول شیمیایی است که با افزایش عدد اکتان، به میزان معین شده باعث می شود که بنزین معمولی به بنزین سوپر مرغوب تبدیل شود.
هرچقدر این مکمل خالص تر باشد و در زمان تولید آن استاندارد های ساخت رعایت شده باشد، محصولی که به دست شما خواهد رسید مرغوب تر خواهد بود.
در مقاله مکمل سوخت خودرو چیست ،توضیح داده شد که بنزین معمولی نسبت به بنزین سوپر دارای عدد اکتان پایین تری است . میزان اکتان موجود در بنزین معمولی حدود 87 می باشد. اما میزان اکتان موجود در بنزین سوپر حدود 95 است.

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

تاثیر مکمل سوخت پتروتکس آلمان

زمانی که سوخت به باک ماشین شما سرازیر می شود ، به همراه خود رسوباتی را به همراه دارد که می تواند به سیستم وسیله نقلیه شما و به طور خاص تر به موتور شما آسیب برساند . این اتفاق در طولانی مدت اجتناب ناپذیر است. مکمل سوخت خودرو نه تنها باعث به حداکثر رساندن کارآیی سوخت خودرو شما می شود، بلکه باعث برطرف شدن بسیاری از مشکلات موتور نیز می شود. اگر می خواهید از خاموش شدن ، خفه کردن ، شتاب ضعیف و لگد زدن جلوگیری کنید ، باید در نظر بگیرید که یک ماده افزودنی سوخت برای وسیله نقلیه خود اضافه کنید. برای کمک به شما در انتخاب آگاهانه ، در اینجا بهترین راه شناخت مکمل سوخت استاندارد را به شما آموزش می دهیم .

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

مزایای بهترین مکمل سوخت خودرو

ابتدا باید بگوییم که یک مکمل سوخت استاندارد و خالص چگونه به موتور شما کمک می کند

یک مکمل سوخت استاندارد و خالص چگونه به موتور شما کمک می کند
یک مکمل سوخت استاندارد و خالص چگونه به موتور شما کمک می کند

مکمل سوخت بدون ناخالصی بهبود عملکرد موتور خودرو را برایتان به ارمغان می آورد. از بین بردن رسوبات موجود در سوخت خودرو باعث گردش بهتر مایعات در سیستم موتور می شود. این بدان معنی است که موتور شما ضمن حفظ همان مقدار مصرف سوخت ، سایش کمتری را تجربه می کند و با تمام توان خود عمل می کند. این کار باعث افزایش طول عمر قطعات موتور می شود . همینطور شتاب خودرو را زیاد می کند و در کاهش آلایندگی خودرو نقش به سزایی ایفا می نماید.
کیفیت سوخت مورد استفاده خود را حفظ کنید. اصولا سوخت حاوی مکمل با عبور از قسمت های مختلف سیستم سوخت و در زمان رو به اتمام بودن سوخت مخزن، آرام آرام اثر اولیه خود را از دست می دهد. اثرات یک مکمل استاندارد ممکن است نهایتا در زمان استفاده از باک دوم سوخت هم اثراتی پابرجا داشته باشد . اما برای بار سوم حتما باید مجدد از مکمل سوخت در زمان سوخت گیری استفاده نمود. خرابی پمپ بنزین یا قسمت های مختلف سوخت رسانی موتور باعث افزایش مصرف سوخت می شود و این به نوبه خود منجر به تشکیل رسوبات خورنده مانند صمغ ، لاک و کربن می شود که دریچه های ورودی را به مرور زمان مسدود می کند. استفاده از مکمل استاندارد می تواند سوخت را تثبیت کرده و از تخریب زودرس موتور جلوگیری کند.

تاثیر مکمل سوخت پتروتکس آلمان در نجات زمین

تاثیر مکمل سوخت پتروتکس آلمان در نجات زمین
تاثیر مکمل سوخت پتروتکس آلمان در نجات زمین

بهترین مکمل های سوخت موجود در بازار ، دارای مواد شیمیایی خاصی هستند که مهار کننده خوردگی و باعث کاهش سایش و همینطور جلوگیری از خرابی زود هنگام قطعات فلزی می شوند. این به شما کمک می کند موتور خود را حتی در صورت عدم کنترل مکرر در حالت مناسب قرار دهید.
با استفاده از مکمل سوخت پتروتکس آلمان انتشار کربن را کاهش دهید. بیشتر مکمل های سوخت استاندارد مانند مکمل سوخت پتروتکس آلمان می توانند رسوبات کربن موجود در سوخت را از بین ببرند ، که این مساوی با احتراق بهتر سوخت و کمتر شدن میزان انتشار کربن در محیط است. نجات زمین فقط با کمک دستان من و تو انجام شدنی است. بیایید به نجات زمین کمک کنیم.

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

در ذیل به برخی از مشخصات تخفیف ویژه بهترین مکمل سوخت دو منظوره پتروتکس آلمان”>بهترین مکمل سوخت خودرو اشاره می کنیم

سازگاری مهندسی:

سازگاری مهندسی
سازگاری مهندسی

بهترین مکمل سوخت باید سازگاری مهندسی با محیط داشته باشد. به این شکل کمترین میزان آسیب را به محیط زیست وارد می کند. برخی از تولید کنندگان مکمل، سوختی را تولید می کنند که مخصوص موتورهای دیزلی یا بنزینی است. همچنین می توانید یک محصول چند منظوره را پیدا کنید که برای هر دو کار کند. مهم است که برای جلوگیری از واکنش های شیمیایی خورنده و آسیب رساندن به موتور محصولی را انتخاب کنید که با سوخت موتور شما سازگار باشد. بهترین مکمل سوخت خودرو ، باعث بهبود فرایند احتراق در موتور خودرو می شود و بدین شکل آلایندگی کمتری ایجاد می نماید. مهندسین شرکت پتروتکس آلمان تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا محصولی را روانه بازار کنند که بیشترین سازگاری را با محیط زیست داشته باشد . در واقع اصل مهمترین و بهترین عملکرد مکمل سوخت بودن نیز همین است. کاهش آلایندگی باعث می شود که بهتر نفس بکشیم. زمین هم با پتروتکس آلمان بهتر نفس خواهد کشید.

حجم قوطی:

حجم قوطی
حجم قوطی

مکمل های سوخت در اندازه های مختلف از بطری های 75 سی سی یا در مواقعی کمتر تا گالن های 5 لیتری تولید می شوند. میزان مصرف برای هر وسیله نقلیه با توجه به حجم باک و نوع موتور متفاوت است. برای همین هم تنوع بطری و قوطی با حجم متفاوت در بازار زیاد است. از نمونه ای استفاده کنید که متناسب با وسیله نقلیه شما است. برخی از خانواده ها چون دارای چند خودرو یا موتور سیکلت هستند برای مقرون به صرفه تر بودن خرید خود از بسته های بزرگ تر مکمل سوخت استفاده می کنند .

تأییدیه EPA:

تأییدیه EPA
تأییدیه EPA

مکمل سوخت در اولویت بندی دارای برچسب ( EPA سازمان حفاظت از محیط زیست ) می باشد، این محصول باید طبق استانداردهای سازمان محیط زیست تولید و به مصرف کننده عرضه گردد. محصولی که دارای برچسب نباشد یک محصول تقلبی محسوب می شود که قطعا استانداردهای محیط زیست را رعایت نکرده است. عدم رعایت استاندارد و تولید محصول تقلبی باعث افزایش حجم آلایندگی و خسارت به موتور خودرو می شود.

سهولت استفاده:

سهولت استفاده
سهولت استفاده

بهترین مکمل سوخت باید از لحاظ بسته بندی و نوع قوطی در نوع خود بی نظیر باشد. مصرف کننده باید به راحتی درب محصول را باز کند و در هر جایی که خواست از آن استفاده کند. خروجی قوطی یا بطری باید قطر کمی داشته باشد یا باید در کنار ظرف حاوی مکمل سوخت یک قیف کوچک نیز به مصرف کننده عرضه گردد. به این شکل مکمل سوخت بدون هدر رفتن به داخل باک خودرو سرازیر می گردد. درب ظرف مکمل سوخت باید بعد از استفاده به راحتی بست و محکم شود تا برای دفعات بعدی قابل استفاده باشد.

دامنه استفاده:

بهترین مکمل سوخت خودرو باید دامنه استفاده بالایی داشته باشد. یعنی همزمان با تثبیت سوخت و افزایش شتاب ، از خوردگی قطعات موتور نیز جلوگیری کند. سایش قطعات فلزی را به حداقل برساند. انژکتور را تمیز کند. پتروتکس آلمان با تولید مکمل میکس ، تمام تلاش خود را به کار برده است که این محصول دامنه استفاده بسیار بالایی را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.

ماندگاری:

اگر به دلیل افزایش قیمت ارز و به تبعیت آن بالا رفتن هزینه تولید و افزایش قیمت محصولات قصد خرید عمده و یا استفاده از مکمل سوخت را برای مدت طولانی دارید ، مهم است که محصولی را با ماندگاری بالا انتخاب کنید. مواد افزودنی به مکمل سوخت می توانند حداقل برای دو سال این محصول را پایدار باقی نگه دارند. اما پس از انقضا نیز همچنان امکان استفاده از محصول وجود دارد.

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

بهترین بررسی و توصیه های مکمل سوخت پتروتکس آلمان 2020

مکمل سوخت پتروتکس آلمان با بهره گرفتن از متخصصین با تجربه و نخبه اقدام به تولید بهترین مکمل سوخت خودرو در ایران نموده است. دلیل بهترین مکمل سوخت بودن پتروتکس آلمان این است که فرمول ثبت شده ای برای دور کردن رسوبات کربن از موتور وسیله نقلیه دارد. همچنین مکمل سوخت با تمیز کردن رسوباتی نظیر صمغ و لاک از کاربراتورها ، انژکتورها ، شیرها و محفظه احتراق باعث بهتر کار کردن موتور خودرو می شود. از این گذشته ، سیال ترکیبی از مواد شوینده با دمای بالا و پایین را تشکیل می دهد تا در شرایط  شدید موتور نیز پایدار و مؤثر باقی بماند.
مکمل سوخت پتروتکس آلمان نه تنها تمیز کننده خوبی است بلکه حاوی روان کننده مصنوعی نیز می باشد که باعث کاهش اصطکاک در سیلندر فوقانی می شود. هیچ ماده مضر در فرمولاسیون مکمل سوخت خودرو تولید شده توسط پتروتکس آلمان وجود ندارد. بنابراین ، اگر به طور مداوم مورد استفاده قرار گیرد ، برای موتور یا محیط شما سمی و مضر نخواهد بود.
نکته اصلی این تمیز کننده این است که در یک بطری مقاوم و با کیفیت قرار می گیرد و اگر می خواهید در سیستم سوخت خود کم کردن رسوبات را داشته باشید ، باید خرید مداوم و مستمری را انجام دهید و در ادوار مختلف از مکمل سوخت که حاوی انژکتور شور نیز می باشد استفاده نمایید. در صورت داشتن مخزن سوخت بزرگ ، ممکن است مجبور شوید بیش از یک بطری نیز استفاده کنید. این فقط برای موتورهای بنزینی تهیه شده است ، بنابراین ، همه وسایل نقلیه و تجهیزات سنگین نمی توانند از آن بهره مند شوند.

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

نکات مهم

1- قبل از خرید حتما مشخصات موتور خودرو را چک نمایید.
2- برای به دست آوردن بهترین نتیجه از بهترین مکمل سوخت ، همیشه از آن در زمانیکه حدود یک سوم مخزن بنزین هنوز پر است استفاده کنید و سپس ظرفیت باک را تکمیل کنید. دلیل این امر این است که این مواد شیمیایی قبل از احتراق به خوبی با بنزین شما میکس می شود و عمل جرقه زدن در زمان مناسب انجام می گیرد.
3- برای اطمینان از محافظت از موتور وسیله نقلیه خود ، از مقدار مناسب افزودنی و در صورت لزوم دوباره استفاده کنید.

بهترین مکمل سوخت
بهترین مکمل سوخت

سؤالات متداول

سوال: آیا مکمل سوخت می تواند اتومبیل را خراب کند؟
پاسخ: مکمل سوخت استاندارد برای وسایل نقلیه بی ضرر است. شما می توانید با خیال راحت از این نوع مکمل در وسیله نقلیه خود استفاده کنید و عملکرد بهتری در موتور خودرو خود داشته باشید. با این وجود ، باید در هنگام استفاده از مکمل سوخت به میزان مصرف و نحوه مصرف توجه کنید. شما می توانید با مراجعه به قسمت مقالات سایت پتروتکس و مشاهده جداول موجود با موتور خودرو خود بیشتر آشنا شوید.
سوال: آیا مکمل سوخت ، میزان مصرف سوخت را افزایش می دهد؟
پاسخ: استفاده از بهترین مکمل سوخت خودرو باعث افزایش مسافت پیموده شده نمی شود. با این حال، این باعث نمی شود که ما فکر کنیم مکمل سوخت برای خودرو بی فایده است. مکمل سوخت میزان انتشار مونوکسید کربن را کاهش می دهد، آب موجود در سوخت را از بین می برد و یک مکمل سوخت استاندارد و بدون ناخالصی شما را از هرگونه رسوباتی که می تواند به موتور شما آسیب برساند خلاص می کند. این امر باعث می شود وسیله نقلیه شما در امان بماند و موتور شما طول عمر بسیار بیشتری داشته باشد.
سؤال: چه زمانی باید مکمل سوخت را اضافه کنم؟
پاسخ: در مورد اینکه چه زمانی باید مکمل سوخت را به مخزن سرازیر کنیم نظرات متفاوتی وجود دارد. اما آنچه توسط تیم عملیاتی پتروتکس آلمان آزمایش شده است، بهترین زمان ممکن وقتی است که حدود یک سوم از سوخت یا کمتر از آن داخل مخزن باقی مانده باشد. بعد از ریختن مکمل سوخت داخل مخزن می بایست ، مخزن سوخت پر شود. بدین شکل مکمل به بهترین شکل با بنزین مخلوط می شود. در موارد دیگر ممکن است که بعد از پرشدن مخزن یا در زمان خالی بودن مخزن ، مکمل را به مخزن اضافه کنند . این اتفاق هیچ ایرادی در نوع مصرف سوخت ایجاد نمی کند. شما هر زمان که بخواهید می توانید مکمل سوخت را به مخزن خودرو یا موتورسیکلت خود اضافه کنید.

PETROTEX
PETROTEX

توصیه نهایی

ما توصیه می کنیم تخفیف ویژه بهترین مکمل سوخت دو منظوره پتروتکس آلمان”>مکمل سوخت پتروتکس آلمان را تهیه کنید و از آن استفاده نمایید. زیرا این بهترین مکمل موجود در بازار برای مراقبت از وسیله نقلیه شما و بهبود عملکرد آن است.

محصولات ارزان قیمت بازار قطعا به موتور خودرو شما آسیب جبران ناپذیری وارد خواهند کرد و یا تنها داخل قوطی بنزین ریخته اند و به شما می فروشند. مکمل سوخت اصل و استاندارد که با تمام الگوریتم های اروپا تطابق داشته باشد قطعا قیمت ارزانی نخواهد داشت.

با اینحال گروه پتروتکس آلمان به عنوان قوی ترین مجموعه تولید کننده مکمل سوخت و تمیز کننده انژکتور در ایران تمام تلاش خود را به کار بسته اند که محصولی را روانه بازار کنند که از لحاظ اقتصادی نیز مصرف آن برای صاحبان خودرو و موتورسیکلت مقرون به صرفه باشد.

 • کاهش لرزش موتور
 • افزایش شتاب خودرو
 • افزایش طول عمر موتور
 • بهبود عملکرد کاتالیست
 • پاکسازی محفظه سیلندر
 • افزایش عدد اکتان تا 96
 • بهینه سازی مصرف سوخت
 • شستشوی مسیر سوخت رسانی
 • افزایش طول عمر و کارایی انژکتور
 • کاهش رسوبات سیستم سوخت رسانی
 • محافظت از خوردگی قطعات داخلی موتور
 • جلوگیری از چسبندگی دریچه های سوخت
 • محافظت از سنسورهای مسیر سوخت رسانی
بهترین مکمل تقویت موتور خودرو
پتروتکس بهترین مکمل سوخت

مشاوره و فروش

021-86072193
021-86072170
021-86072181
021-86074187
09362744747

فروش و مشاوره

سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


4.7/5 - (45 امتیاز)

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

 1. Homa گفت:

  واقعا محصولتون عالی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *