مکمل سوخت خودرو چیست؟

چگونه می توان در نجات زمین نقش داشت

مکمل سوخت یک محلول شیمیایی است که با اقزایش عدد اکتان، بنزین معمولی را به بنزین سوپر مرغوب تبدیل می نماید.

سوخت معمولی دارای عدد اکتان پایین تری است . میزان اکتان در بنزین معمولی حدود 87 می باشد . اما میزان اکتان در بنزین سوپر حدود عدد 95 است. در حال حاضر با توجه به کمبود عرضه بنزین سوپر در کشور و نیاز خودروها به استفاده از بنزین مرغوب مصرف مکمل سوخت به طرز چشمگیری افزایش یافته است. اگر از مکمل استاندارد استفاده کنید قطعا کمبود اکتان بنزین شما را جبران می نماید.

چرا عدد اکتان اینقدر مهم است ؟

عدد اکتان میزان مقاومت بنزین در برابر حرارت و فشار را نمایش می دهد. هر چقدر اکتان بنزین بالاتر باشد باعث می شود بنزین دیرتر دچار خودسوزی شود.

برای استفاده از مکمل سوخت باید اطلاعات کاملی درباره موتور و سیستم سوخت رسانی وسیله نقلیه خود داشته باشید. برای یک خودرو با گنجایش باک 50 تا 70 لیتر مکمل سوخت یک عدد پتروتکس 300 میلی لیتر کفایت می کند. البته درصد اکتان بر اساس گنجایش خودرو احتمالا بین 93 تا 95 متغییر خواهد بود.

در بازار رقابتی کشورانواع مکمل سوخت برای موتورهای دیزلی و بنزینی موجود است.

اگر از یک مکمل سوخت معتبر که دارای شاخص های استاندارد است استفاده نمایید، مزایای زیادی برای وسیله نقلیه شما به همراه خواهد داشت.

از جمله این مزایا می توان به : حذف آب از سیستم سوخت رسانی، بهبود شتاب، کاهش مصرف سوخت، بهبود عملکرد کاتالیزور، کاهش محسوس سر و صدای موتور، کاهش آلایندگی سوخت مصرفی و … اشاره نمود.

استفاده از مکمل سوخت استاندارد و معتبر باعث افزایش عمر مفید موتور وسیله نقلیه شما می شود . یکی از مهمترین اثرات استفاده از مکمل سوخت استاندارد، کاهش انتشار گازهای سمی در محیط زیست می باشد.

پتروتکس با تولید استاندارد مکمل سوخت تحت لیسانس آلمان و با بهره گیری از جدیدترین متدهای روز دنیا گامی مهم و موثر در رابطه با نجات زمین برداشته است.

نحوه استفاده از مکمل سوخت استاندارد بسیار ساده است . ابتدا دستورالعمل داخل بسته را مطالعه نمایید تا بیشتر با محصولی که در اختیار دارید آشنا شوید . مکمل سوخت در اکثر موارد به صورت مایع است و بهترین زمان مصرف آن، همزمان با پر کردن باک در پمپ بنزین است . این بدان معنا نیست که در زمان های دیگر نمی توان مکمل را به بنزین اضافه کرد.  شما هر زمان که بخواهید می توانید اقدام به افزودن مکمل به بنزین مصرفی نمایید . اما بهترین زمان مصرف همزمان با پر کردن باک است.

اخطار : استفاده از مکمل های غیر استاندارد شدیدا به موتور وسیله نقلیه شما آسیب می رساند . از مصرف اینگونه مکمل ها پرهیز نمایید و محصولِ دارای برچسب اصالت کالا تهیه نمایید.

پتروتکس تولید کننده انواع اکتان بوستر و تمیزکننده انژکتور استاندارد تحت لیسانس آلمان می باشد.

با استفاده از مکمل سوخت استاندارد موتور وسیله نقلیه خود را از هر آسیبی مصون بدارید و به حفظ محیط زیست و نجات زمین کمک نمایید.


سایر محصولات پتروتکس

انواع اکتان بنزین و انژکتور شور مخصوص موتور خودرو و ماشین و موتور سیکلت

شرکت پتروتکس ایران تحت لیسانس پتروتکس آلمان ارائه دهنده محصولات مصرفی خودرو مانند اوکتان بوستر و انژکتور شور

معرفی انواع تقویت کننده بنزین و مکمل سوخت خودرو، انواع تمیز کننده انژکتور خودروبهترین مکمل سوخت و اکتان افزا پتروتکس (بنزین سوپر) مخصوص خودروهای با ظرفیت باک بین 40 تا 70 لیتر

تصویر بهترین تقویت کننده بنزین سوپر خودرو، محصول پتروتکس

خودروهای وارداتی با موتور توربوشارژ به بنزین با اکتان بالا (بنزین سوپر) نیازمندند. از این رو مکمل اکتان بنزین پتروتکس می تواند میزان اکتان را در بنزین بیش از 4 برابر قدرت دهد و بنزین معمولی را به بنزین سوپر با کیفیت عالی تبدیل کند. اگرچه هزینه بنزین سوپر برای این خودرو ها بالاتر است اما به دلیل تراکم بهتر سوخت در آن ها، موتور پر قدرت تر خواهد بود و در نهایت باعث افزایش کارایی خودرو خواهد شد. اطلاعات بیشتر…


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× مشاوره و فروش در واتساپ