پاک کننده انژکتور

محلول دو منظوره پتروتکس شست شو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)
محلول دو منظوره پتروتکس شست شو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)

مقدمه

با سلام خدمت شما بازدید کنند محترم،اگر در این صفحه هستید یعنی یا از محصولات ما خرید کرده اید یا محصولی با عنوان انژکتور شور در دست دارید و می خواهید بدانید چگونه باید از آن استفاده کنید و یا می خواهید از محتویات آن با خبر شوید. خب پس با ما همراه باشید
می خواهیم کمی درباره این محصول به شما توضیح دهیم.

تمیز کننده انژکتور خودرو
تمیز کننده انژکتور خودرو

محصول میکس PETROTEX با حجم 300میلی لیتر- محصول دو منظوره اکتان بوستر+ انژکتور شور
این محصول میکس، با نسبت مشخص در باک خودرو ریخته می شود و پس از ترکیب با بنزین باعث افزایش کیفیت سوخت می شود. پس از استفاده از این محصول شاهد افزایش عدد اکتان، کاهش مصرف بنزین، شستشوی آنی مسیر سوخت و افزایش توان موتور خواهیم بود.

پاک کننده انژکتور سوخت چیست؟

این روزها تقریباً همه وسایل نقلیه با سیستم تزریق سوخت کار می کنند. این بدان معناست که به جای استفاده از کاربراتور برای رساندن بنزین به موتور، دریچه های کوچک با کنترل الکترونیکی، به نام انژکتورهای سوخت،این کار را انجام می دهند.

سیستم تزریق سوخت (انژکتوری)
سیستم تزریق سوخت (انژکتوری)

مشکل انژکتور های سوخت

مشکل این است که انژکتورهای سوخت با گذشت زمان مسدود می شوند. در نهایت، این منجر به خشن شدن عملکرد، عملکرد ضعیف و کاهش مسافت پیموده شده (منظور افزایش مصرف بنزین است) می شود.

پاک کننده های انژکتور

پاک کننده یک معجون شیمیایی است که به مخزن بنزین اضافه می شود. این محلول از طریق سیستم سوخت شما به انژکتورها کمک می کند تا آنها را تمیز نگه دارید. همچنین، از آنجا که در اکثر موتورها سوخت به درگاه ورودی می رسد، پاک کننده انژکتور مزیت جلوگیری از تجمع کربن در سوپاپ های ورودی را دارد. متأسفانه، این مورد در موتورهای تزریق مستقیم که بنزین به درون محفظه احتراق وارد می شود ، صدق نمی کند. پاک کننده انژکتور سوخت قادر به از بین بردن جرم ها و رسوبات است زیرا از مواد شوینده تشکیل شده است. در بسیاری از فرمول ها از ماده شیمیایی به نام پلی ایزوبوتیلن آمین (PIBA) استفاده می شود که در جلوگیری از تجمع در آینده رسوبات موثر است.

پاک کننده انژکتور خودرو
پاک کننده انژکتور خودرو

با استفاده از پاک کننده انژکتور چه اتفاقی برای ماشین می افتد؟

پس از استفاده از پاک کننده های انژکتور نمی توانید انتظار نتایج فوری را داشته باشید، اما پس از مدتی لرزش کمتری را احساس می کنید همچنین این امر باعث کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف سوخت می شود و باعث افزایش کارایی بنزین می شود.
پاک کننده های انژکتور از حلال های مختلفی ساخته شده اند که برای پاکسازی خطوط سوخت شما طراحی شده اند. با یک پاک کننده انژکتور با کیفیت بالا، حلال ها برای حل برخی از تجمع های موجود در انژکتورها و سایر قسمت های خط سوخت شما کار می کنند. از آنجا که حلالها قابل اشتعال هستند، با کارکردن موتور همراه با بقیه مخلوط سوخت شما از بین می روند و نباید هیچگونه رسوب جدیدی در محفظه احتراق اضافه کنند.

پاک کننده انژکتور خودرو
پاک کننده انژکتور خودرومواد رایج مورد استفاده در انژکتورشور

چند ماده مختلف وجود دارد که به طور معمول در پاک کننده های انژکتور استفاده می شود. سه مورد از رایج ترین ها عبارتند از پلی ایزوبوتیلن، پلی اتر آمین و پلی ایزوبوتیلن آمین.

پلی ایزوبوتیلن

اولین مورد ، پلی ایزوبوتیلن ، هم در محصولات تمیز کننده انژکتورهای دیزلی و هم بنزین استفاده می شود. به شرطی که مشکل ناشی از محدود شدن جریان سوخت در اثر تجمع رسوبات باشد، می تواند برای کاهش سواستفاده و کوبیدن در موتور استفاده شود. اکثر تولیدکنندگان این ماده را روی محصولات تمیز کننده خود به عنوان PIB برچسب گذاری می کنند.

آمین پلی ایزوبوتیلن

آمین پلی ایزوبوتیلن از نظر ترکیب شیمیایی مشابه PIB است و توانایی تمیز کنندگی مشابهی دارد. همچنین این مزیت اضافه شده دارد که می تواند به حذف رطوبت از خطوط سوخت کمک کند. سوخت کهنه گاهی اوقات باعث ایجاد میعان در انژکتورها و خطوط سوخت می شود و منجر به مشکلات احتراق می شود. اگر مشکلی در رابطه با رطوبت دارید یا اگر مدت طولانی است که ماشین شما کار نمی کند، محصولی که بر اساس این ماده شیمیایی ساخته شده است می تواند به شما کمک کند تا دوباره کارها روان شود.

پلی اتر آمین

پلی اتر آمین (PEA) ماده شیمیایی است که می تواند به از بین بردن رسوبات جامد در خطوط سوخت و انژکتور کمک کند. زباله های جامد می توانند جریان سوخت را به طور قابل توجهی محدود کنند، باعث لکنت و از بین رفتن عملکرد کلی آن شوند. این ماده به عنوان قوی ترین ترکیب از بین این سه ماده در نظر گرفته می شود و می تواند در موارد شدید محدودیت جریان سوخت مورد استفاده قرار گیرد. در غلظت های بالا این بیشتر یک ترکیب عیب یابی است تا یک ماده نگهدارنده، بنابراین هر محصولی از جمله این ماده شیمیایی باید کم مصرف شود.


سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *