بهترین مکمل بنزین مخصوص موتور سیکلت

بهترین مکمل سوخت بنزین مخصوص موتور سیکلت


تصویر مکمل سوخت خودرو و موتور سیکلت 75 ملیلی لیتر

بنزین با اکتان بالا: به نظر شما چقدر به یک سوخت با کیفیت و با اکتان بالا نیاز دارید؟

استفاده از بنزین با اکتان بالا منجربه احتراق بهتر بنزین در موتور خودرو شده که این بهبود احتراق میتواند باعث روانتر شدن حرکت خودرو شود و صداهای اضافه موتور را کم کند.

بنزین با اکتان بالا چگونه بر عملکرد موتور سیکلت شما تأثیر می گذارد و عملکرد آن را بهبود می بخشد؟

موضوعی که معمولا در مورد سوخت و بنزین مصرفی یک کشور معمولا مورد بحث است، عدم عملکرد مناسب دستگاه های سوخت می باشد که مستقیما بر کیفیت سوخت تاثیر دارد. حال اینکه این موضوع تا چه میزان صحت دارد؟! تا حدودی پاسخ مثبت است، با توجه به این واقعیت که اکثر اوقات، هنگامی که راجع به ” کیفیت ” صحبت می کنیم، این افزودن ناخالصی ها است که منجر به عملکرد ضعیف و مشکلات موتور در موتور سیکلت ها می شود. با این حال، تقریباً همه موتورسیکلت ها، با توجه به کیفیت سوخت که با آنها تغذیه می شوند تولید می شوند. تا زمانی که یک هزینه مشخص و منظم را برای پر کردن باک موتور سیکلت خود از یک پمپ مشهور که باعث نقصان نمی شود، انجام دهید همه چیز خوب است. مگر اینکه بخواهید موتور سیکلت خود را با ظرفیت بالا برانید که عموما اساس طراحی موتور سیکلت چنین نیست و برای ظرفیت بالا طراحی نشده است، و کتابچه راهنمای موتور سیکلت موکدا از شما می خواهد که یک رده بندی خاص اکتان را برای موتور سیکلت خود در نظر بگیرید، نیازی به سوخت اکتان بالا ندارد. اجازه دهید در مورد این مساله بیشتر توضیح دهیم

تصویر مکمل سوخت خودرو و موتور سیکلت 75 ملیلی لیتر

مفهوم تراکم یا فشرده سازی

کلیه موتورهای احتراق داخلی با توجه به مشخصات وسیله نقلیه و شرایطی که موتور در آن کار خواهد کرد، طراحی شده اند. تولید کنندگان زمان زیادی، انرژی و تحقیق زیادی را صرف می کنند تا نسبت فشرده سازی و طراحی محفظه را به درستی بدست آورند، که در داخل آن هوا و سوخت به درستی مخلوط شوند. اگر نمی دانید نسبت فشرده سازی چیست پس برایتان توضیح می دهیم! این نسبت چیزی نیست جز ظرفیت موتور برای فشرده سازی مخلوط هوا و سوخت در هر بار که پیستون به سمت بالای استوانه / محفظه حرکت می کند. فشرده سازی بالا و موتورهای با کارایی بالا به سوخت اکتان بالاتر هم احتیاج دارند، زیرا نسبت فشرده سازی بالاتر قدرت بیشتری را در طی سیر نزولی و انبساط پیستون استخراج می کند. با این حال، این فشارها منجربه ایجاد درجه حرارتهای بالاتر در سیلندر می شوند، که در موتور اگر مقداری از مخلوط قبل از احتراق، مهار شود، باعث ایجاد ضربه و سر و صدا و لرزش ها در موتور می شود. بنابراین آیا پر کردن مخزن هر موتورسیکلت با بنزین اکتان پرهزینه تر، باعث افزایش عملکرد آن می شود؟ بخوانید تا متوجه شوید.

نرخ اکتان چیست

بیایید ابتدا مشخص کنیم که نرخ اکتان چیست. در واقع نرخ اکتان یا همان octan rating عددی است که نشان دهنده راندمان سوخت برای احتراق تحت فشار یا در هنگام فشرده سازی است. هرچه این عدد بیشتر باشد، آستانه مقاومت سوخت نسبت به فشرده سازی نیز بیشتر می شود. به طور کلی، بنزین با عدد اکتان 87 سوختی استاندارد است که در اکثر واحدهای سوخت و پمپ بنزین های کشور توزیع می شود. هر ترکیب سوخت که دارای عدد اکتان بین 91 تا 100 باشد، به عنوان سوخت اکتان بالا در نظر گرفته می شود. حال سوال این است که آیا نسبت فشرده سازی موتور موتور سیکلت شما به اندازه کافی بالاست که بتوانید باک آن را با بنزین اکتان بالا پر کنید؟ زیرا اگر اینگونه نباشد، سوخت اکتان بالا لزوماً مقدار انرژی بیشتری را نسبت به مواد سوختی معمولی تر ایجاد نمی کند.

ناک سنسور چیست؟

هنگامی که در موتور وسیله نقلیه شما یک جرقه مشتعل شود، منجر به انفجار فوری کل مخلوط هوا و سوخت داخل سیلندر نمی شود.این جرقه، قبل از آنکه شعله گسترش یابد تا تمام مخلوط سوخت و هوا مشتعل شود، تنها مقدار کمی سوخت که در نزدیکی پلاگ است، را روشن می کند. این فرآیند در سوخت رسانی به موتور وسیله نقلیه شما مدتی طول می کشد و تا زمانی که میل لنگ حدود 60 درجه بچرخد تکمیل می شود. در طی این فرآیند، هنگامی که جرقه هسته کوچکی را که در نزدیکی پلاگین وجود دارد روشن می کند، مابقی مخلوط هوا و سوخت، فشار و دمای بالایی را تجربه می کنند. اگر این مخلوط گرم شود و به اندازه کافی فشرده شود، به خودی خود منفجر می شود، حتی قبل از اینکه شعله شروع شده توسط جرقه به آن برسد.
این نمونه از خود انفجاری نیز معمولاً با عنوان “ضربه زدن یا knock ” شناخته می شود. تمام این فرآیند اتفاق می افتد و علت آن مخلوط بنزین مدرن شامل ایزوکتان است که هنگام قرار گرفتن در معرض گرما و فشار، در برابر انفجار خود به خود بسیار مقاومت می کند. با این حال، این ترکیب همچنین حاوی n-heptane است، که این ترکیب در بنزین بسیار مستعد به خود اشتعال است. این دو ترکیب اهمیت زیادی دارند چرا که مقاومت در برابر ضربات مخلوط سوخت را بروز می دهند. مخلوطی از سوخت که حاوی 87 درصد ایزوکتان و 13 درصد هپتان است، معمولاً به عنوان سوخت اکتان 87 شناخته می شود. از آنجا که ایزو-اکتان تا حد زیادی در برابر انفجار خود مقاومت می کند، درصد آن بالاتر می رود، در نهایت تحمل سوخت نسبت به فشرده سازی بیشتر می شود.


پتروتکس بهترین مکمل سوخت موتورسیکلت را معرفی می کند

پتروتکس خط ویژه تقویت کننده های موتور و سوخت را مخصوصاً برای موتور سیکلت ها راه اندازی می کند. مجموعه محصولات شامل چهار محصول می باشد: تقویت کننده مربوط به سوخت موتور سیکلت پتورتکس، تمیز کننده سیستم موتورسیکلت پتروتکس، تقویت کننده اکتان موتورسیکلت پتروتکس و تمیز کننده تزریق موتور سیکلت پتروتکس. این مواد افزودنی و تقویت کننده پتروتکس نه تنها مشکلات موجود در موتور سیکلت شما را حل می کنند بلکه از خرابی های احتمالی نیز جلوگیری می کنند.

پتروتکس محصولاتش را ضمانت می کند

مدیر شرکت پتروتکس ضمن اظهار خرسندی از موفقیت در دستیابی به تقویت کننده های خودرو و تمیز کننده های انژکتور ماشین افزوده است که: ما اکنون خط مواد افزودنی به سوخت موتور سیکلت را نیز ارائه داده ایم. با این مواد افزودنی پتروتکس می بینیم که یک نیازی که تا به حال مشهود نبوده اما از این به بعد با استفاده از تقویت کننده های پتروتکس خلا آن نشان می دهد را پر کرده ایم. ما خودمان را نه تنها از نظر کیفیت بلکه در راحتی کاربر و تصویر متمایز می کنیم. چهار ماده افزودنی قبل از سوخت گیری درون مخزن سوخت موتورسیکلت پر می شوند. محتوای قوطی های تقویت کننده سوخت موتور سیکلت متناسب با نیاز های مشتریان سفارشی شده است. نمادهای موجود در بسته، دستورالعمل کاملی از کاربر ارائه می دهند و اثرات افزودنی را در یک نگاه نشان می دهند. در اینجا محصولات در یک ردیف آورده شده است.

تاثیرات محصولات پتروتکس آلمان

سوخت موتور سیکلت پتروتکس تقویت کننده سوخت موتور سیکلت پتروتکس با بهبود پایداری اکسیداسیون سوخت از تخریب سوخت در طی ذخیره فصلی یا طولانی مدت جلوگیری می کند. از رسوب و خوردگی در سیستم سوخت محافظت می کند. سیستم تمیز کننده موتورسیکلت پتروتکس تمیزکننده موتورسیکلت پتروتکس اثرات سوخت با کیفیت پایین را خنثی می کند. علاوه بر این، برای موتورهای کوچکتر که مستعد آلودگی هستند و موتورهایی که اغلب برای پیمودن مسافت های کم، طراحی شده اند، با محافظت بیشتر کار می کند. تقویت کننده اکتان موتور سیکلت پتروتکس تقویت کننده اکتان موتور سیکلت پتروتکس عدد اکتان بنزین را 4 تا 6 واحد افزایش می دهد. موتور سالم تر و نو تر کار می کند و با سرعت ثابت، مصرف سوخت کاهش می یابد. این از پینگ موتور جلوگیری می کند،انرژی بیشتری را فراهم می کند و مصرف سوخت را پایین می آورد. تمیزکننده تزریق موتور سیکلت پتروتکس تمیز کننده سیستم تزریق موتور سیکلت پتروتکس انژکتورهای آلوده را تمیز کرده و پاشش سوخت را بهبود می بخشد. باعث حذف رسوبات کربن و آلودگی در خطوط سوخت، توزیع کننده سوخت و شیرهای ورودی تزریق می شود. احتراق بهتر و کار کردن سریع موتور را فراهم می کند. عمر طولانی تر، فرسایش کمتر، قدرت موتور بیشتر با پتروتکس هدف و ضرورت استفاده از مواد افزودنی برای تقویت اکتان سوخت در موتور سیکلت ها در حال افزایش است. به دلیل بالا رفتن درصد اجزای بیولوژیکی در سوخت ها، سواری های کوچکتر، فن آوری های پیشرفته تر در طراحی موتورها و فواصل طولانی تر تغییر روغن، خطر آلودگی های تولید شده از موتور، با عملکرد موتور کمتر، احتراق ضعیف، مصرف بالاتر یا ایجاد دود فوق العاده تا حد امکان بیشتر است. نتیجه افزودنی های موتور سیکلت پتروتکس عمر طولانی تر موتور، فرسایش کمتر، قدرت بیشتر موتور، هزینه تعمیر پایین تر، مصرف سوخت کمتر و روغن بیشتر و میزان اگزوز و آلودگی های تخلیه شده کمتری دارند.

مشاوره و فروش

021-86072193
021-86072170
021-86072181
021-86074187
09362744747

فروش و مشاوره

افزودنی های سوخت و فوایید آن

یک افزودنی سوخت در واقع دارای شماره اکتان خاص خود است بنابراین از نظر فنی باعث تغییر تعداد اکتان بنزین موجود در مخزن می شود. مواد افزودنی کمی فرمول شیمیایی موجود در بنزین را تغییر می دهند، اما تغییر آن چنان اندک است که در واقع مهم نیست یا نحوه عملکرد موتورسیکلت یا بنزین را تغییر نمی دهد و هیچ اثر منفی نخواهد داشت. اگر مجبورید از نوعی افزودنی سوخت برای حفظ عمر بنزین خود استفاده کنید، نگران نباشید، عواقب استفاده نکردن از مواد افزودنی در شرایط خاص بسیار شدیدتر از نگرانی در مورد تغییر سطح اکتان در بنزین است.

پتروتکس و فوایید آن

اصالت کالا
بررسی اصالت کالا

پتروتکس یک تقوییت کننده بنزین و شویینده سیستم سوخت رسانی دستگاه های موتوری (ماشین، موتورسیکلت و …) است که می تواند انواع ایراداتی که ممکن است با مصرف بنزین بدون کیفت برای موتور پیش بیاید را رفع کند مانند :
– “ضربه” را متوقف کرده و MPG را در موتورهای فشرده سازی بالا افزایش می دهد.
– سوخت را تمیز و باعث انتشار کمتر آلودگی می شود.
– باعث افزایش عدد اکتان بنزین می شود و قدرت موتور، موتورسیکلت را بهبود می بخشد.
– مناسب برای استفاده در موتورهای انژکتوری و کاربراتوری است.
– مصرف سوخت را بهبود می بخشد.
– رسوبات موجود در شیرهای ورودی و محفظه های احتراق را پاک می کند.
– سیلندر فوقانی را روان می کند.
– یک لایه محافظ روی صندلی های سوپاپ برای عمر بیشتر و کاهش ضربه سوپاپ فراهم می کند.
– بی خطر برای توربوها، حسگرهای اکسیژن و مبدل های کاتالیزوری است.

“ضربه” را متوقف کرده و MPG را در موتورهای فشرده سازی بالا افزایش می دهد.

عمل “ضربه” در موتور اشاره به صدایی است که از اشتعال کنترل نشده و زود هنگام در محفظه احتراق ایجاد می شود که باعث کوبیدن یا صدای پینگ شدن می شود، قدرت موتور را از شما می گیرد و می تواند باعث آسیب دیدگی موتور شود. با افزایش اکتان سوخت این حالت از بین می رود.

سوخت را تمیز و باعث انتشار کمتر آلودگی می شود.

پتروتکس با پاک کردن مواد زائد و بالا بردن کیفیت بنزین می تواند باعث عملکرد بهتر موتور شود از این رو موتور آلودگی کمتری را تولید خواهد کرد.

باعث افزایش عدد اکتان بنزین می شود و قدرت موتور موتورسیکلت را بهبود می بخشد.

محصول اکتان افزا پتروتکس با افزایش عدد اکتان باعث بالا رفتن کارایی و عملکرد موتور می شود و قدرت وسیله نقلیه را چند برابر می کند.

مناسب برای استفاده در موتورهای انژکتوری و کاربراتوری است.

ما در آزمایشگاه پتروتکس محصولات را از هر نظر تست کرده و از کیفیت آن ها مطمئن هستیم. ما حتی به کارکنان خودمان که از موتور سیکلت استفاده می کنند این محصول را داده ایم. آنان نیز راضی بودند.

مصرف سوخت را بهبود می بخشد.

ما در سایت پتروتکس چندین صفحه فقط درباره کاهش مصرف سوخت داریم که از شما دعوت می کنیم آن ها را مطالعه کنید. اما اگر بخواهیم خلاصه ای از تاثیرات محصول بر کاهش مصرف سوخت بگوییم می توان به بالا بردن کارکرد موتور و استفاده حداکثری از انرژی نهفته در بنزین اشاره کرد.

رسوبات موجود در شیرهای ورودی و محفظه های احتراق را پاک می کند.

همانطور که اشاره شد محصول ما می تواند رسوبات و مواد زائد را از بین ببرد و از هر گونه گرفتگی جلوگیری کند.

سیلندر فوقانی را روان می کند.

از آن جایی که از عمل (ناک یا انفجار های اضافی) در داخل موتور جولوگیری می کند پس باعث روان تر کار کردن سیلندر ها نیز می شود.

یک لایه محافظ روی صندلی های سوپاپ برای عمر بیشتر و کاهش ضربه سوپاپ فراهم می کند.

صندلی دریچه سطحی است که در طی بخشی از چرخه کارکرد موتور دریچه ورودی و / یا اگزوز قرار دارد. محصول ما روی این دریچه لایه محافظتی ایجاد می کند.
سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو