فرمول اکتان بوستر بنزین

اروند شیمی تولید کننده انواع محصولات : افزودنی، مکمل، شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی، انژکتورشور و اکتان بوستر تحت لیسانس پتروتکس آلمان

محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)
محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)

با سلام و خسته نباشید خدمت شما، در این صفحه برخی از مواد تشکیل دهنده اکتان بوستر بنزین را به شما عزیزان معرفی کنیم، با ما همراه باشید تا راز ساخت اکتان بوستر را متوجه شوید.

اجزای کلی تشکیل دهنده اکتان بوستر :

مواد رایج در ساخت مکمل های بنزین یا اکتان بوستر : مکمل بنزین در پالایشگاه‌های نفت تولید می‌شود. تجزیه شیمیایی مکمل بنزین به شرح ذیل است : ایزو اکتان دارای فرمول ملکولی (C8H18) و دارای جرم مولی 114، پارافین‌ها، آلکان‌ها، نفتن‌ها، سیکلو آلکان‌ها، آروماتیک‌ها و اولفین‌ها آلکن‌ها است.

فرمول اکتان بوستر بنزین
فرمول اکتان بوستر بنزین

MMT

(MMT) در پالایشگاه ها در سراسر جهان برای افزایش اکتان سوخت به عنوان جایگزینی برای سرب استفاده می شود، و به مراتب با محیط زیست سازگارتر از سرب است و از نظر آلایندگی مضر نمی باشد. این ترکیب فعال در بسیاری از تقویت کننده های اکتان با کیفیت بالا موجود است.

MMT
MMT

Ferrocene

Ferrocene یکی از ترکیبات آهن است و جایگزین ارزان تر ازMMT است و همچنین به عنوان جایگزینی برای TEL از طریق پالایشگاه های سوخت استفاده می شود، و بیشتر استفاده از آن در کشورهای توسعه یافته می باشد و قوانین در اکثر کشورهای پیشرفته استفاده از ferrocene را از طریق پالایشگاه های سوخت ممنوع می کنند. علت، اکسید شدن ترکیبات آهن در فرآیند احتراق است که به شدت در قطعات سایش ایجاد می کند و باعث افزایش دما قابل توجهی در موتور می شود که به طور قابل ملاحظه ای باعث کوتاه شدن عمر موتور می شود همچنین در سیستم جرقه زنی و شمع ها نیز اثر گذار است.Ferrocene
Ferrocene

الکلهای آروماتیک

الکل هایی مانند تولوئن، زایلن، بنزن و غیره در افزایش اکتان سوخت ها موثر هستند، اما مقدار مکمل افزوده شده که شامل الکل می باشد به طور قابل توجهی از سایر افزودنی ها بیشتر است. حدودا 10 در صد از کل سوخت شما را باید شامل شوند. این مواد شیمیایی بسیار سرطان زا می باشد و به راحتی توسط پوست جذب می شوند و یا در آن نفوذ می کنند. هنگام استفاده از مکمل های سوخت استفاده از ماسک صورت و دستکش های محافظ پیشنهاد می شود.

الکلهای آروماتیک
الکلهای آروماتیک

اتانول

اروپایی‌ها در سال‌های دور برای کمک به ارتقاء اکتان بنزین مصرفی خود از اتانول نیز استفاده می‌کردند. با استفاده از مکمل های سوخت میتوان عدد اکتان را بالا برد برای مثال اتانول (C2H5OH) یکی از این مکمل ها است.
اتانول توسط بعضی اتومبیل های مسابقه ایی برای افزایش اکتان استفاده می شود. اگر بخواهید از اتانول استفاده کنید، عوامل متعددی وجود دارد که باید از آن آگاهی داشته باشید. اگر از ترکیب بیش از 10 درصد اتانول (E10) استفاده می کنید، موتورماشین باید برای سوخت جدید تنظیم شود. موتور به نسبت کمتری از هوا نیاز خواهد داشت که باعث افزایش مصرف سوخت خواهد شد. استفاده از سوخت بیش تر از 50٪ اتانول (E50-E85) برای تزریق سوخت اضافی مورد نیاز موتور، نیاز به انژکتورهای بیشتری خواهد بود. اتانول میتواند از هوا، آب در رطوبت جذب کند و باعث ایجاد خوردگی، لجن و گرفتگی در سیستم سوخت شود. اگر ماشین برای بیش از چند روز ساکن باشد، توصیه می شود که مخزن سوخت را تخلیه کنید.اتانول
اتانول

آلکیلات

آلکیلات تولید شده در واحد آلکیلاسیون دارای عدد اکتان بالا بوده، آلکان پارافین خالص است عموماً دارای زنجیره‌های شاخه دار است. ایزومرات (با نام‌های مختلف) که جهت افزایش عدد اکتان خود از بنزین طبیعی ساخته می‌شود و مقدار کمی مواد آروماتیک دارد.

رفرمات

رفرمات در مکمل کاتالیزوری با عدد اکتان بالا شامل مقدار زیادی ماده آروماتیک و مقدار بسیار کم آلکن‌ها است.


سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


لطفاً امتیاز دهید post

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. 2021-02-28

    […] فرمول اکتان بوستر بنزین | | پتروتکس آلمان – ایران PETROTE… […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *