تکنولوژی نانو

محلول دو منظوره پتروتکس شستشوی سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص داخل باک)
محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک) ویژه خودروهای داخلی ایران خودرو و سایپا و پارس خودرو

مکمل سوخت میکس PETROTEX با حجم 300 میلی لیتر برای خودرو سمند و سایر محصولات ایران خودرو

پس از استفاده از این محصول شما اتفاقات شگرفی را در خودرو خود مشاهده خواهید کرد :

اروند شیمی تولید کننده انواع محصولات : افزودنی، مکمل، شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی، انژکتورشور و اکتان بوستر تحت لیسانس پتروتکس آلمان

microscope, dna double helix and human cell

با سلام و خسته نباشید خدمت بازدیدکنندگان محترم. آیا به عنوان یک راننده نگران ماشین و سیستم سوخت رسانی خودروی خود هستید ؟ و همین طور به عنوان یک انسان نگران محیط زیست و طبیعت ؟ پس همراه ما باشید تا راه حل علم که برای ما به ارمغان آورده را نظاره گر باشیم. البته مطلب زیر جنبه آموزشی داشته و استفاده از اطلاعات آن مشروط بر ذکر منبع منعی ندارد.

نانو چیست ؟

نانو نه يک ماده است نه يک جسم، فقط يک مقياس است، کوچک شدن يک مقياس، نانو يک ميلياردم متر است به اندازه اي کوچک، که ديده نمي شود اما تاثيري بسيار بزرگ در زندگي انسان ها گذاشته است.

زمینه های تاثیر گذاری نانو در زندگی انسان

نانو می تواند در زمینه های علمی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، علوم مواد و مهندسی مورد استفاده قرار بگیرد.
دانشمندان و مهندسان امروزی در حال یافتن طیف وسیعی از روش ها برای ساخت عمده ی مواد در مقیاس نانو هستند تا از خواص پیشرفته آنها مانند استحکام بالاتر، وزن سبک تر، کنترل بیشتر طیف نور و واکنش شیمیایی بیشتر نسبت به مقیاس های بزرگتر استفاده کنند.

اندازه ذرات نانو

اندازه ذرات نانو
اندازه ذرات نانو

نانو شامل ذراتی است که اندازه آنها بین 1 تا 100 نانومتر است. این ذرات به دلیل بزرگی در سطح اتم، خواص مختلفی دارند. این تغییر در خواص نانو ذرات در بسیاری از زمینه ها مفید است.

انواع مختلف نانو ذرات

فناوری نانو یکی از جالب ترین زمینه ها برای محققان از قرن گذشته بوده است. از آن زمان تا کنون تعداد زیادی پیشرفت در زمینه فناوری نانو صورت گرفته است. نانو ذرات را می توان به عنوان نانو ذرات فلزی، نانو ذرات سرامیکی غیر فلزی و نانو ذرات نیمه هادی طبقه بندی کرد که نوع مشهور آن نانو ذرات کربن می باشد.نتیجه علم نانو بر زندگی انسان ها

با توسعه سریع فناوری نانو در چند سال گذشته، مطالعه نانوکامپوزیت ها در توسعه مواد جدید برای کاربردهای پیشرفته اهمیت بسیاری یافته است.
برای برآورده ساختن نیازهای رو به رشد مواد چند منظوره، نانوکامپوزیت ها انتخاب درستی هستند زیرا این مواد نه تنها کلاس چند منظوره از مواد هستند، بلکه دارای سطح بالایی از ارتباط یک پارچه می باشند.
این یک رشته چند رشته ای است که شامل دانش زمینه علمی و همچنین جنبه های فنی برای ایجاد مواد مهندسی میکروسکوپی بوده و از طریق ساختارهای نانولف به دست آمده است. این مواد، مواد مناسبی برای پاسخگویی به خواسته های نوظهور ناشی از پیشرفت های علمی و فنی هستند.
پتانسیل های برجسته نانوکامپوزیت ها را می توان با سرمایه گذاری گسترده بسیاری از شرکت ها و دولت ها در سراسر جهان نشان داد.
در نتیجه انتظار می رود که نانوکامپوزیت ها تأثیر زیادی در اقتصاد و تجارت جهان داشته باشند. جنبه های مهم این است که منافع قابل قبولی برای بسیاری از بخشهای صنعتی ما مانند صنایع الکترونیک و برق، صنایع شیمیایی، بخشهای حمل و نقل، سازمانهای مراقبت های بهداشتی و بالاتر از همه حفاظت از محیط زیست فراهم می کند. از این رو انتظار می رود که این موارد تأثیر زیادی در تمیز تر، سبز تر و ایمن تر شدن محیط در سالهای آینده داشته باشد.


سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *