روش تولید اکتان بوستر ایرانی

اروند شیمی تولید کننده انواع محصولات : افزودنی، مکمل، شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی، انژکتورشور و اکتان بوستر تحت لیسانس پتروتکس آلمان

محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)
محلول دو منظوره پتروتکس شستشو دهنده سیستم سوخت رسانی و انژکتور + اکتان بوستر (مخصوص اضافه کردن در باک)

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت بازدیدکنندگان محترم سایت پتروتکس اگر در این صفحه حضور دارید یعنی احتمالا یا جز خانواده بزرگ پتروتکس هستید و از محصولات ما خرید کرده اید یا محصولی متفرقه خریده اید و کنجکاو هستید که بدانید این محصول چگونه تولید می شود. خب نگران نباشید و با ما همراه شوید تا با شما علمی که در اختیار داریم را به اشتراک بگذاریم.
(گروه مطلب نویس هولدینگ اروندشیمی)

محصول میکس PETROTEX با حجم 300 میلی لیتر- محصول دو منظوره اکتان بوستر+ انژکتور شور
این محصول میکس، با نسبت مشخص در باک خودرو ریخته می شود و پس از ترکیب با بنزین باعث افزایش کیفیت سوخت می شود. پس از استفاده از این محصول شاهد افزایش عدد اکتان، کاهش مصرف بنزین، شستشوی آنی مسیر سوخت و افزایش توان موتور خواهیم بود.

مشاوره و فروش

021-86072193
021-86072170
021-86072181
021-86074187
09362744747

فروش و مشاوره
فرمول شیمیایی اکتان بوستر
فرمول شیمیایی اکتان بوستر

ترکیبات کلی همه اکتان بوستر

اکتان بوستر ترکیبی نفتی است که بین ۷۰ تا ۱۷۵ درجه سانتی‌گراد تقطیر می‌شود و حاوی هیدروکربن‌های C5 تا C11 یا C12 می‌باشد. اکتان بوستر مجموعه‌ای از هیدروکربن‌ها است مانند پارافین‌ها (آلکان‌ها) نفتن‌ها (سیکلوآلکان‌ها) و اولفین‌ها (آلکن‌ها) اما می‌شود هیدروکربن های (C8H18) را به عنوان یکی از ترکیبات مشخص در اکتان بوسترها دانست. به‌طور کلی اکتان بوستر معمولی عمدتاً مخلوطی است از پارافین‌ها، آلکان‌ها، نفتن‌ها، سیکلو آلکان‌ها، آروماتیک‌ها و اولفین‌ها آلکن‌ها.

چگالی اکتان بوستر

چگالی اکتان بوستر ۰.۶۸۰ گرم بر سانتی‌متر مکعب است و به همین دلیل همیشه بر روی آب شناور می‌ماند.

اکتان بوستر چگونه و در کجا تولید می شود؟

اکتان بوستر در پالایشگاه‌های نفت تولید می‌شود. ماده‌ای که با تقطیر از نفت خام جدا و پالایش می‌شود که ویژگی‌های مورد نیاز را برای موتورهای پیش رانه دارد و بخشی از مخلوط سوخت را تشکیل خواهد داد. توده اکتان بوستر شامل هیدروکربن‌هایی دارای پنج تا هشت اتم کربن در هر مولکول می‌باشد.اکتان بوستر ماده ای سمی

بسیاری از این هیدروکربن‌ها مواد خطرناکی بوده و قوانین مرتبط با آن‌ها توسط OSHA وضع می‌شوند. MSDS برای اکتان بوستر بدون سرب حداقل پانزده ماده شیمیای خطرناک را نشان می‌دهد که در مقادیر حجمی مختلف اکتان بوستر از 5 تا ۳۵ درصد وجود دارد. این مواد شامل بنزن (تا پنج درصد حجمی) تولوئن (تا ۳۵ درصد حجمی) نفتالن (تا یک درصد حجمی) ۱ و ۲و ۴- تری متیل بنزن (تا هفت درصد حجمی) متیل ترت-بوتیل اتر (MTBE) (تا ۱۸ درصد حجمی) و حدود ده ماده دیگر می‌باشد.

عدد اکتان کتان بوستر ها

مهمترین خاصیت اکتان بوستر عدد اکتان آن است که نشان دهنده میزان مقاومت بنزین در برابر انفجار زودهنگام در سیلندر موتور است که باعث ضربه زدن به موتور و آسیب‌های جدی به موتور می‌شود. این عدد نسبت به مخلوط ۲ و ۲ و ۴- تری متیل پنتان ایزومر اکتان و n – هپتان اندازه‌گیری می‌شود. معیارهای قراردادی مختلفی برای بیان عدد اکتان وجود دارد بنابراین بسته به سیستم مورد استفاده سوخت‌های مشابه ممکن است اعداد اکتان متفاوت داشته باشند.


سایر محصولات پتروتکس


سایر محصولات تولید شده توسط پتروتکس محصول مشترک ایران و آلمان


انواع اکتان بوستر، مکمل بنزین و انژکتور شور با تکنولوژی نانو


مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *